۱۱ مهارت برای تبدیل شدن به یک کارآفرین میلیونر

کارآفرین

میلیونر خودساخته شوید

آیا می دانید با یادگیری این ۱۱ مهارت، می توانید میلیونر خودساخته شوید؟

تحقیقات نشان داده است هر کسی که ۱۱ مهارت زیر را یاد بگیرد، می تواند به یک کارآفرین میلیونر تبدیل شود.

وقتی خیلی از افراد تصمیم به کاری می گیرند، چند روز آن را انجام می­ دهند و  بعد به عادت ها و کارهای قبلی خود برمی­ گردند. اما برای اینکه کارآفرین میلیونر خود ساخته شوید، باید پشتکار و اراده داشته باشید. خوب است بدانید پول در حال گردش است. آیا تا بحال فکر کرده­ اید پولی که در جیب خود دارید، در دستان چند نفر دیگر بوده است؟ روزی این پول در دست هزاران نفر بوده و حالا به شما رسیده است. شما هم وقتی این پول را خرج می­ کنید، پول به گردش خود ادامه می­ دهد. اما افرادی پول بیشتری بدست می­ آورند که مهارت های جذب و حفظ و افزایش پول را یاد گرفته باشند. در این مقاله شما با ۱۱ مهارت مهمی که میلیونرهای کارآفرین دارند، آشنا می­ شوید.

 

۱- قدرت متقاعد­کردن

میلیونرهای کارآفرین مهارت متقاعد­کردن را در سطوح مختلفی یاد می گیرند. آنها باید بتوانند:

خانواده خود را متقاعد کنند تا از حمایت آنها بعنوان یک کارآفرین برخوردار شوند.

سرمایه­ گذاران را متقاعد کنند.

افرادی را متقاعد کنند که وقتی شرکت آنها هنوز کوچک است، برای آنها کار کنند.

مردم را متقاعد کنند که محصول یا خدمات آنها ارزشمند است.

 

حتی یک کارآفرین باید خودش را هم متقاعد کند تا هر روز انگیزه داشته باشد و کار کند.

 

۲- خواندن ذهن افراد

میلیونرها به خوبی ذهن افراد را می­ خوانند چون بارها دروغ شنیده و فریب خورده اند. بنابراین علائم و نشانه های آن را خوب بلدند. یک کارآفرین نیز باید بتواند ذهن کارمندان و مشتریان خود را بخواند تا منظور آنها را خوب متوجه شده و دچار اشتباه نشود. خواندن ذهن افراد فقط به جنبه های منفی مربوط نمی شود بلکه با خواندن ذهن می توان آنها را راهنمایی کرد. همچنین با یادگیری مهارت خواندن ذهن افراد می­ توان از خواسته های امروز، یکسال بعد، سه سال بعد و … مشتریان مطلع شد.

 

۳- سهیم کردن دیگران در ثروت خود 

وقتی استیو جایز مرد، تنها ۰٫۶ درصد سهام شرکت اپل را در اختیار داشت. یعنی بیانگذار اپل تنها صاحب ۰٫۶ درصد سهام شرکت بود. خیلی از افراد بواسطه شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت، آمازون و … ثروتمند می ­شوند. وقتی ثروت خود را با دیگران سهیم می­ شوید، افراد بیشتری با شما کار می­ کنند چون می دانند هر جا شما باشید پول هم آنجاست.

 

۴- استفاده از اهرم

میلیونرها استاد استفاده از اهرم در کسب و کار خود هستند. چرا؟ چون آنها می­ دانند برای انجام هر کار بزرگی، نیاز به یک تیم دارند و بدین شکل، کسب و کار خود را خیلی سریع توسعه می بخشند. بسیاری از افرادی که در مدرسه یا دانشگاه نمره های خوبی کسب نمی­ کردند، می­ دانند که به کمک دیگران نیاز دارند. اما یادگیری این مهارت برای افرادی که نمره های خوبی می­ گرفتند، کمی دشوار است! برای استفاده از اهرم، باید بدانید چگونه کارها را به دیگران بسپارید. همچنین پرسیدن نظرات کارمندان مختلف شرکت نیز از اَشکال بکارگیری اهرم است. در واقع اهرم یعنی هر کاری که برای توسعه شرکت خود،  افزایش فروش، بازاریابی و … انجام می دهید.

 

۵- استخدام

میلیونرهای کارآفرین هر فردی را استخدام نمی­ کنند. بلکه بهترین افراد و خبره ها را در شرکت خود جمع می­ کنند. میلیونرها هیئت مدیره استخدام می­ کنند. بهترین مشاوران و سرمایه گذران را استخدام می­ کنند. شاید این کار در آغاز کار برای آنها هزینه­ بر باشد اما در درازمدت، چندین برابر پول کسب می­ کنند و منجر به افزایش سودآوری شرکت خود  می­ شوند.

 

۶- مدیریت انرژی

شاید به نظر شما عجیب باشد اما مدیریت انرژی هم نقش مهمی در کسب­ و­ کار شما ایفا می­ کند. برای نمونه ورزش و تغذیه مناسب، موجب افزایش انرژی در شما شده و انگیزه شما را برای ادامه کار بالا می­ برد.

 

۷- حل مسئله

میلیونرها خوب می­ دانند چگونه یک راه­ حل گام به گام برای مشکل و مسئله خود پیدا کنند. چون مهارت حل مسئله را بخوبی فرا گرفته­ اند. آنها مهارت نه گفتن را خوب بلدند و وقت و منابع خود را صرف کارها و تصمیمات باارزش می­ کنند، نه هر کاری.

 

۸- مدیریت زمان

میلیونرها مدیریت زمان را یاد می ­گیرند. بسیاری از کارآفرینان تازه کار، بجای یادگیری این مهارت، اغلب وقت خود را صرف شبکه های اجتماعی می کنند و زمان زیادی روی فروش، تحقیق و رابطه سازی نمی­ گذارند. به همین دلیل اغلب کسب و کارهای نوپا با شکست مواجه می­ شود. مدیریت زمان یعنی قرار ملاقات یک و نیم ساعته را به یک ساعت مفید تبدیل کنید. مدیریت زمان یعنی مکالمه ۳۰ دقیقه را به ۱۰ دقیقه کاهش دهید.  علاوه بر این، میلیونرها می­ دانند به چه مواردی مانند ارتباطات مهم باید زمان بیشتری اختصاص دهند.  همچنین میلیونرها برای تفریح خود برنامه می ریزند تا انگیزه لازم را برای ادامه کار داشته باشند. در صورتی که کارآفرینان تازه کار زمان زیادی را برای تفریح اختصاص می­ دهند.

 

۹- مدیریت پول

مدیریت پول بسیار مهم است. برای نمونه، آیا به این فکر افتاده اید که بجای خریدن خانه، می توانید واحدی را رهن یا اجاره کنید؟

 

۱۰- شکیبا بودن

این جمله را به خاطر بسپارید که موفقیت حاصل کار مداوم به اضافه شکیبایی و صبر است. شما کار خود را بخوبی انجام دهید و به مرور، مردم به سمت شما خواهند آمد.

 

۱۱- یادگیری مداوم اشخاص کارآفرین

میلیونرهای کارآفرین همیشه روی بهبود خود کار می­ کنند. آنها همیشه کنجکاو بوده و به دنبال راههای بهتری برای انجام کارها هستند.